Znamiona
Znamiona barwnikowe, powszechnie określane jako pieprzyki na skórze, mogą przybierać różną barwę – brązową, czarną bądź szarą, być wypukłe lub wklęsłe. Czasem występują pojedynczo, a niekiedy jest ich naprawdę dużo. Usuwanie znamion jest bardzo ważne, ale nie trzeba obawiać się najgorszej diagnozy np. nowotworu zaraz po pojawieniu się nowych zmian skórnych. Wszystkie znamiona skórne należy stale obserwować i zwracać uwagę na wszelkie zmiany kształtu, koloru, wypukłości. W przypadku, gdy znamię budzi niepokój, warto udać się do specjalisty, który oceni charakter znamienia i ewentualnie zaleci dalszą obserwację lub usunięcie zmiany skórnej.
Zabieg usunięcia zmiany skórnej polega na wycięciu zmienionej tkanki skórnej oraz wysłaniu jej do badania histopatologicznego.
Dla kogo?
Zabieg polecany jest dla osób, które chcą usunąć znamiona lub inne zmiany skórne.
Korzyści z zabiegu
Efektem zabiegu jest trwałe usunięcie nieestetycznej zmiany skórnej lub znamienia oraz ustalenie rozpoznania histopatologicznego. Usunięcie oraz przebadanie tkanki umożliwia szybkie wdrożenie leczenia w przypadku zmian o charakterze nowotworowym.
Przebieg zabiegu
Obszar poddawany zabiegowi zostaje znieczulony miejscowo. Zmiana skórna jest wycinana oraz zakłada się szwy i opatrunek.
Przygotowanie do zabiegu
Zaleca się wcześniejszą konsultację dermatologiczną.
Zalecenia po zabiegu
Zaleca się dokładną toaletę rany, zmianę opatrunków oraz kontrolę u chirurga wykonującego zabieg po 7-10 dniach po zabiegu.
Przeciwwskazania
Brak przeciwwskazań
Popularne zabiegi
Body-jet
Przeszczep tłuszczu Body-jet
FUE - Przeszczep
włosów
Labioplastyka
psychiczny i fizyczny
Operacje
przepuklin
siatki lub bez
Operacje
laparoskopowe
żółciowego